PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=192901}

P.S. Kocham cię

P.S. I Love You
7,4 164 866
ocen
7,4 10 1 164866
5,2 12
ocen krytyków
P.S. Kocham cię
powrót do forum filmu P.S. Kocham cię

polecam książkę

ocenił(a) film na 6

Jak dla mnie film bardzo fajny ale czytałam też książkę i uważam że jest ona dużo lepsza :)

ocenił(a) film na 3
akam91

ja najpierw przeczytałam książkę kilka razy i jest rewelacyjna, potem obejrzałam fil i przez to jest dla mnie beznadziejny. Może jakbym wcześniej książki nie czytała to by się spodobał. Książka z d e c y d o w a n i e lepsza, nie ma nawet porównania.

jasminowa_dziewczyna

Zgadzam się w 100% z przedmówczynią :)

ocenił(a) film na 7
madziula8885

ja oglądnęłam najpierw film, później przeczytałam książkę i jak dla mnie ten film jest nuuudny. książka też jakaś mega rewelacyjna nie była. czytałam jedynie dla listów i z niecierpliwością na nie czekałam. to tyle co z tej książce mi się podobało..

ocenił(a) film na 9
tuv

Książka duuuuuuużo lepsza!

użytkownik usunięty
akam91

eee tam kawa lepsza. Chciałem napisać, że ten film nie umywa się do smaku kawy. Może gdybym nie pił wcześniej kawy to bym powiedział, że film był bardzo dobry, ale tak to mogę powiedzieć, że co najwyżej niezły. Kawa na prawdę była lepsza, polecam :)

Niezłe porównanie:D

ocenił(a) film na 9
akam91

Ja najpierw oglądałam film i bardzo mi się spodobał, a potem zaopatrzyłam się w książkę (na moje nieszczęście w polskiej wersji językowej) i jestem zawiedziona... Muszę wybrać się po oryginał, gdyż polska 'wersja' tej książki, jest delikatnie mówiąc beznadziejna... Tłumaczenie jest po prostu śmieszne...

Mam nadzieję, że ludzie, którzy wychwalają książkę nad film, czytali książkę w oryginale ^^ Ja właśnie zamierzam i mam nadzieję, że się nie zawiodę ^^

użytkownik usunięty
Malaa_Mi

Ooo czytanie w oryginale to widzę już wyższa forma snobizmu :) Skąd wiesz, że tłumaczenie jest śmieszne skoro nie czytałaś jeszcze książki w oryginale? Może cała książka jest śmieszna..., czyli jednak nie czytajcie książki, bo film to melodramat, a książka to komedia.
Jakie kanapki lubicie najbardziej?

ocenił(a) film na 9

Nie wiem co to ma wspólnego ze snobizmem? Chodzi o to, że delikatnie zasugerowałam, że ludzie posiadający troszkę lepsze zdolności językowe, niż przeciętna, mają szansę na lepszy odbiór zagranicznych 'utworów' (i mówię tu zarówno o filmie, jak i o książce)?
A no stąd wiem, że polską wersję przeczytałam i nie miałam na myśli opowiedzianej historii, czy kontekstu, ale użycie języka polskiego samego w sobie. Niektóre zdania są tak 'prostacko' przełożone, że naprawdę niemal wołają o pomstę do nieba...
Napisałam, że mam nadzieję, że książka mnie nie zawiedzie i o jednym aspekcie - użyciu języka jako tako - już jestem pewna.

Nie powiedziałam nie czytajcie książki ^^

użytkownik usunięty
Malaa_Mi

Zaraz, zaraz, czegoś nie rozumiem. Raz piszesz, że tłumaczenie jest śmieszne, a teraz że prostackie. To jak to z tobą jest - śmieszy cię prostactwo. Niby masz duże zdolności językowe, ale nie dałaś rady przeczytać: "Filmweb to największy polski serwis filmowy" i próbujesz rozmawiać tu o książkach. Są portale poświęcone książką jak choćby świetna Biblionetka.pl. Ja nie wchodzę na stronę filmu i nie piszę: "film fajny ale plakat filmowy lepszy, choć amerykańska wersja plakatu podobała mi się jeszcze bardziej", bo jak zauważysz zapewne nie ma to żadnego związku z FILMEM, no może z kampanią promocyjną filmu, ale to i tak nie to jest tutaj przedmiotem dyskusji i oceny. Ahoj. Dodam jeszcze, że tak samo wkurczyłbym się gdyby ktoś na stronie o książkach napisał "film był kiepski więc książki też pewnie nie warto czytać". Literatura i Film są to dwie różne formy przekazu artystycznego. Tyle pozdrawiam i życzę miłego dnia.

To nie jest portal ani o książce ani o... kawie. Określenie "śmieszny", w tym przypadku, nie należy brać dosłownie ale doszukać się w nim trochę ironii. Czasami śmieszny = beznadziejny drogi Reiju

użytkownik usunięty
leesa

fascynujące... Dziękujemy za głos w dyskusji.

pan złośliwiec

ocenił(a) film na 2
akam91

Może gdybym nie czytała książki oceniłabym wyżej. Film nie wiele ma wspólnego z książką, nawet bohaterowie różnią się od tych książkowych. \Ale nawet pomijając książkę to sama historia, gra aktorska.. pozostawiały wiele do zyczenia. Także jak dla mnie film bardzo słaby.

Zastanawia mnie jak ktos kto czytał książke moze uważać ten film za dobry skoro naparwdę film a ksiązka w tym przypadku to dwie różne historie.

ocenił(a) film na 6
karlaa

a ja czytałam książkę po polsku i mnie się podobała i jak dla mnie jest dobrze napisana (przetłumaczona) :) orginału nie czytałam bo z moją znajomością angielskiego trochę by mi to zajęło :P

ocenił(a) film na 8
akam91

Również się zgadzam- książka wydaje mi się lepsza ;))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones