PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=192901}

P.S. Kocham cię

P.S. I Love You
7,4 164 816
ocen
7,4 10 1 164816
5,2 12
ocen krytyków
P.S. Kocham cię
powrót do forum filmu P.S. Kocham cię

,,Ps Kocham Cię” Cecelia Ahern
,,Ps Kocham Cię” to niesamowita historia miłosna zaczynająca się w momencie śmierci jednego z głównych bohaterów. Gerry umiera krótko po zdiagnozowaniu u niego guza mózgu. Zrozpaczona Holly mimo pomocy i wsparcia ze strony rodziny i przyjaciół popada w depresje. Niespodziewanie dla wszystkich okazuje się, że Gerry zostawił listy dla ukochanej w których zostawia dla niej zadania na każdy miesiąc do końca roku. Holly postanawia wykonać je wszystkie, choć niektóre okazują się trudne. We wszystkim pomagają jej najlepsze przyjaciółki oraz rodzina.
W książce pełno ciekawych postaci, zabawnych sytuacji oraz oczywiście nie brakuje miłości i wspomnień. Cała książka mimo zabawnych sytuacji jest raczej smutna, bo porusza trudne tematy. Polecam tą książkę przede wszystkim tym którzy stracili kogoś bliskiego. W trakcie czytania możemy razem z Holly przeżywać stratę ale także przezwyciężać smutek i ból.
Jeżeli chodzi o film to nie polecam. Jedyne co mi się podobało w filmie to rola Gerarda Butler’a, tak właśnie wyobrażam sobie Gerry’ego.

ocenił(a) film na 8
Sandra474

moznaby śmiało napisac, że film z ksiązki ma wspólnych tylko kilka pomysłów. Ani miejsce, ani ludzie nie są tacy jak w ksiażce, a juz obsadzenie przyjaciółek Holly takimi aktorkami to dla mnie był poroniony pomysł, poniewaz idealnie pasowałyby i Lisa i Gina na odwrót. Brak jest relacji Holly z braćmi. Także traktuje ten film jako byt osobny od książki i może dlatego moge go oglądać z przyjemnością.

ocenił(a) film na 10
gabi_2

z tego postu odnoszę wrażenie , że film jest kiepski bo książka jest lepsza,
nie czytałem książki nawet nie wiedziałem, że istnieje, film oglądałem 3-4 razy,
jak dla mnie ocenić ten film na 3 jest niezrozumiałe,
używam filmwebu do sprawdzenia czy coś jest warte obejrzenia, na szczęście wg średniej a nie po pojedynczych ocenach,
ale ok każdy ma prawo do swojej oceny,
z trzeciej strony dlaczego ma ona mieć wpływ na to co oglądam? a no tak gustopodobnych powinno się sprawdzać...
dziwne dziwne

zaraz zapomniałem po co tu zacząłem pisać,
każdy ma prawo do swojej oceny, ale oceniać dobry film na 3 dlatego, że książka jest lepsza? to wypacza średnią
ps
ja filmów, które oceniam na 3 , nie oglądam do końca

dzimaj

A dla mnie ocena 3 jest zrozumiała, bo dla osoby, która czytała najpierw ksiązkę, a potem widziała film. Sama dałabym 3-4, ale podniosłam za Butlera. Ten film to po prostu PORAŻKA! Jak można było zepsuć książkę, która jest rewelacyjna. W książce głowna bohaterka nie miała żadnego romansu. Tym bardziej z przyjacielem zmarłego męża. Film może podobać się tylko tym,, którzy nie czytali książki. Ja do nich na szczęście nie należę. Wolę najpierw przeczytać książkę, a potem zobaczyć film, zeby mieć porównanie i wydać sprawiedliwą ocene. A ten film nie jest dobry. Dla mnie jest strasznie płytki. Kto wdaje się w romans parę miesięcy po śmierci męża. To ona męża tak bardzo kochała, że była w takiej rozsypce, czy może jednak nie tak bardzo, poszła z pierwszym lepszym do lożka, który był chętny? Żałobę głownej bohaterki można było odczuć w książce i jej cierpnie po stracie męża było ogromne. A w filmie? Jakoś nie zauwazyłam, że nie potrafiła się pozbierać.

ocenił(a) film na 10
agata0707

Wiesz nie oceniam jej postępowania, bo szczęśliwie nigdy w takiej sytuacji nie bylem.
Ale mieści mi się to w głowie, że tak można.
Jak pisałem książki na oczy nie widziałem, ale domyślam się , że ścieżki dźwiękowej nie zawiera, a dla mnie ten film ze względu także na ścieżkę dźwiękową dostaje plusa.
Pozostanę jednak przy swoim, nie rozumiem oceny 3 dla tego filmu, rozumiem, że można coś lubić lub nie, ale nie rozumiem, aż tak niskiej oceny. Można lubić tylko filmy sensacyjne, albo np S-F , wtedy ok, taki ckliwy film można od razu zjechać nawet i jedynką, ale skoro piszesz, że książka jest super to wnioskuję, że film ten należy do kategorii, która jest Ci bliska ( bo chyba za karę nie wertowałaś książki),
W takim razie, który film z tej kategorii zasługuje wg Ciebie na 8 lub 9 a może nawet 10, pytam poważnie, bo chętnie obejrzę,
Wydaje mi się, że ocenianie filmu przez pryzmat książki wprowadza w błąd.

dzimaj

Jeżeli chodzi o takie historie, to zdecydowanie wolę Pamiętnik. I książka i film świetny. W ogóle filmy na podstawie książek Sparksa są dobre. Chyba tylko jeden mi się nie podobał, a mianowicie List w butelce,ale co do innych filmów, to są warte zobaczenia. Nie zawsze jest w nich happy end i to moim zdaniem jest ich plusem, bo pokazują, że nie wszystko w życiu ma szczęśliwe zakończenie, ale są też tragedie, choroby itd. Albo też film Twój na zawsze. Pomijam to, że tytuł jest źle przetłumaczony na polski i gra w nim Pattinson, którego fanką nie jestem, ale wyjątkowo w tym filmie był dobry, a zakończenie sprawiło, że podniosłam mu ocenę. To film, który moim zdaniem daje trochę do myślenia.

ocenił(a) film na 10
agata0707

Pamiętnik musiał mi się podobać, bo dałem 9, ale pamiętam jak przez mgłę, List w butelce jak oglądałem to jeszcze nie byłem na Filmwebie, a teraz już nie pamiętam czy był dobry,
Twój na zawsze poszukuję , ale póki co nie dają w TV
Tak czy inaczej PS I L. u mnie w pamięci pozostanie

ocenił(a) film na 10
dzimaj

Później już tylko Gwiazd naszych wina tak mnie rozłożył i znowu po części przez muzykę

dzimaj

A to jeżeli chodzi o film Gwiazd naszych wina, to mnie tak średnio rozłożył. Jakoś aktor grający głównego bohatera nie podobał mi się, jak gra i nie przypadł ogólnie do gustu. W tym filmie grał ukochanego głownej bohaterki, a w serii Niezgodna jej brata. :D akurat, to jest śmieszne, jakby innych aktorów nie było. :D No ale wracając do Gwiazd..., to jest dobry film, ale o takiej tematyce to wolę film "Earl i ja, i umierająca dziewczyna". Polecam.

ocenił(a) film na 10
agata0707

ooo, a własnie ustawiłem wczoraj nagrywanie na Canalu
ps nie mają łatwo z Tobą producenci filmów :)

dzimaj

Dlaczego nie mają łatwo? :) fakt jestem trochę krytyczna co do filmów. Zbyt dużo ich już widziałam, wiec 8-10 daję tylko wtedy kiedy jakiś film mnie czymś zaskoczy lub też po ptostu do mnie trafi. Ja już chyba trochę wyrosłam z tych takich filmów do nastolatków, jak "Gwiazd naszych wina". Chociaż ten akurat był wart zobaczenia, ale dałam chyba mu 7, bo trochę taki za ckliwe.

ocenił(a) film na 10
agata0707

obejrzałem Earl i ja ..., , też ckliwy chociaż w inny sposób

dzimaj

Wiem, że ckliwy, ale jakoś bardziej do mnie trafił. Nie wiem dlaczego. Może dlatego, że oni byl tylko przyjaciółmi. Chociaż bylo między nimi coś więcej. Poza tym między aktorami była większa chemia, niż w Gwiazd naszych wina. No i film bardziej pokazuje, jak życie jest kruche. Na początku jest przymus do przyjaźni, a potem okazuje się, że z tego rodzi się prawdziwa przyjaźń. Tyle, ze bohaterka już jest blisko śmierci i zostalo im niewiele czasu.

ocenił(a) film na 3
Sandra474

Moim zdaniem słaby film którego nie może uratować ani Swank ani Bates (obie kiepsko obsadzone) Książka jeszcze słabsza. Ale jak to mówią de gustibus...

ocenił(a) film na 7
e_mjot

Niestety po części się zgadzam, nie aż na ocenę 3/10, ale chociaż wzruszające to bez zachwytu i nie wrócę do nich więcej, i zgadzam się-książka chyba jednak gorsza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones