PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=507206}

Obcy przybywają do Kolorado

High Plains Invaders
3,2 594
oceny
3,2 10 1 594
Obcy przybywają do Kolorado
powrót do forum filmu Obcy przybywają do Kolorado

Nie był zły, jak na niskobudżetowca całkiem dobra jakość
Niestety najsłabiej wypada lekko niemrawa fabuła, choć postarano się o jej urozmaicenie. W takich filmach często goni ona w piętkę i jest totalnie niedopracowana, tu mieliśmy dość klasyczny patent sprawnie wymieszany z westernem.

Udanie wypadają zdjęcia, całkiem w porządku. Dodano ciemne, matowe filtry, przez co obraz jest dość ponury. Na duży plus kostiumy, naprawdę niezła robota. Podobnie scenografii nie ma co wiele zarzucać. Efekty specjalne jak na tego pokroju produkcje udane, bez szału oczywiście, ale na pewno nie raziły sztucznością.
Aktorzy nie najgorszego sortu, zwłaszcza ta łowczyni nagród była ciekawą postacią.

Tu Wiki gdyby ktoś chciał poczytać http://en.wikipedia.org/wiki/High_Plains_Invaders
Jeśli ktoś znajdzie info o budżecie, to proszę o info.

Nic wielkiego, ale w swojej lidze, w której powinien być rozliczany wypadł porządnie. Na pewno dało się to oglądać.
Całkiem przyjemny film, jak na produkcję od SyFy na pewno krok do przodu. Kto wie, może kiedyś zrobią coś naprawdę kozackiego? Tak za 6-7 lat ;)
5+/10

ocenił(a) film na 7
Muszrom

Dokładnie zgadzam się film dobrze zrobiony na pewno nie ma rewelacji, ale spokojnie można obejrzeć. Ja wahałem się z między oceną 6/7 gdyż jest to pierwszy film z tematyką UFO na dzikim zachodzie. Jeszcze warto wspomnieć o uranie pojawiającym się w filmie został odkryty w 1789 to mogli go wydobywać, a radioaktywność została odkryta w 1986, więc w filmie nie wiedzieli, że jest szkodliwy dla ludzi. Fabuła na prawdę niezła i wykonanie też, ciekawy film. Dałem 7 po głębszym przemyśleniu. Warto dodać, że klimat momentami był jak we Wstrząsach w filmie o wężoidach. :-))

marokesz2785

więc dopiero od 25 lat wiemy o radioaktywności??? Więc może i podczas prac nad Projektem Manhattan też przypadkiem wydobyli bombę atomową?? ;p A Skłodowska nazwała odkryty w 1898 roku nowy pierwiastek "rad", bo była rada z jego odkrycia?? ;p

ocenił(a) film na 7
wisznu

Dzięki za wytknięcie tego, miałem na myśli oczywiście rok 1896, pewnie wpisując przestawiłem cyfry. Sorry za pomyłkę, dzięki za poprawkę.

użytkownik usunięty
marokesz2785

masz na mysli Tremors? mialem identyczne skojarzenie. :P

ocenił(a) film na 4
Muszrom

Zdecydowanie najlepsza produkcja z dwójkowego cyklu Wakacje z Gównianymi Monster Movies. Było ciekawie, oryginalnie (znakomity pomysł z umiejscowieniem akcji w XIX wieku), efekty zacne, obyło się bez większych idiotyzmów. Obejrzałam z przyjemnością. Koledzy widzę też przy telewizorku wczoraj posiedzieli - najpierw Obcy (...) Kolorado, potem Egzekutor z Mohrem ;)

użytkownik usunięty
Birke_La_Folle

Ja identycznie... Najpierw Obcy w Kolorado a potem Egzekutor. Obcy przybywają do Kolorado to naprawdę niezły film...

ocenił(a) film na 4
Muszrom

Film mnie nie zachwycił. Chociaż w porównaniu z innymi szmirami jakie TVP serwowało Nam w te wakacje to ten film wypada całkiem przyzwoicie.

ocenił(a) film na 7
Muszrom

powiem tak wg mnie najlepiej zrobiony "horror" ze wszystkich jakimi raczyła nas TVP2 i nawet fajnie się go oglądało chociaż wg mnie to powinni zastanowić się czy jest sens robić obcych a'la wielkie skorpiony - lepiej jakby pozostali przy jakiś potworkach

jedyne co mnie strasznie raziło to broń jaką władali bohaterowie troszeczkę nie z tej epoki ;)

ocenił(a) film na 2
Bydghost

Ano troszkę nie z tej…
Berety Stampede z 2004 roku imitujące colty wz 1873. Niby to niskobudżetowe Sci-Fi, więc nie ma się co za bardzo czepiać. Niemniej jak ktoś już wpadł na pomysł (nie najgorszy zresztą), aby akcję zamieścić w klimacie westernu – mógł przewidzieć parę dolarów na konsultanta. Jeśli się wkłada sporo wysiłku w kostiumy i scenografię z epoki (sporo jak na tak tanią produkcję) można było się też odrobinę postarać i w temacie dobieranej broni.

użytkownik usunięty
Muszrom

zgadzam się - zdjęcia, scenografia, aktorzy ok, fabuła taka sobie, efekty -jak na niskobudżetówę- dają radę....
nic zaskakującego, ale mi się przyjemnie oglądało (na pewno lepsze od Monstrum i Starcia w Przestworzach, równiez zaserwowanych nam w te wakacje na TVP :P)

i na koniec: a juz myślałam że zbudują atomówkę.... Amerykanie zawsze takie problemy (kosmici, meteoryt itp tid) rozwiązują atomówkami :D

ocenił(a) film na 1

No ja mam troszkę inne zdanie.
Zdjęcia, scenografia, fabuła, aktorzy - poniżej wszelkiej krytyki;)
Ku przestrodze powinni to puszczać małoletnim, marzącym o karierze w branży filmowej;).
Z textem:
"Jak nie będziesz w przyszłości się starał, to skończysz grając w takim syfieXD

ocenił(a) film na 7
WhiteDemon

Ten tekst "Jak nie będziesz w przyszłości się starał, to skończysz grając w takim syfie" to niestety nie do tego filmu, ale jest mnóstwo takich tytułów jak np. Mordercze mrówki, Plaga (o pszczołach), Zemsta Niedźwiedzicy, Bunt Gargulców, Krwiożercza Małpa itp. P.S. widziałeś może któryś z nich jak nie to zobacz polecam boki zrywać. :-)))

ocenił(a) film na 1
marokesz2785

Dzięki za polecenie, trzy tytuliki z nich już widziałam;)
Jednak nadal podtrzymuję moje zdanie o "Obcych" - kiepścizna, niestety.
Cóż, każdy patrzy po swojemu;)

marokesz2785

Polecam także fil "Potwór" :)

ocenił(a) film na 6
Muszrom

Witam drogiego Filmwebowicza! :)

I z miejsca przyznaję, że ten film mi też się podobał!

Oczywiście trzeba pamiętać, że to film tworzony z myślą o TV i DVD, czyli z budżetem na poziomie rozrzutnego Szkota, tudzież zabawowego księgowego. Jednak mimo to, niedostatki budżetowe nie są tak osentacyjnie widoczne, jak to na ogół w nowych monster-movies bywa. Ba! Model statku i jego mechanizmów wyglądał nawet dość imponująco.

W porządku scenografia, bohaterowie też całkiem strawni, kreatury interesujące - nie przesadzone, niepodobne do niczego i nieźle wymodelowane; lekkie niedostatki statystów nie wadziły (jak. np. w "Azteckim tyranozaurze"), a i sama historia całkiem dobrze poprowadzona.

Co najdziwniejsze Marsters, świetnie grający Spike'a w "Buffy ...", na tle całej reszty - dobrej jak na tanie monster-movie, ale mocno przeciętnej jak na standardy kinowe - nie zdołał błysnąć talentem. Co dziwniejsze, w dialogu poprzedzającym finał zabrakło emocji, co na poły jest winą dialogów samych w sobie, ale też i aktorów którzy byli już tam bardziej statystami niż aktorami.

Jeden z nielicznych z tych tanich filmów, który dobrze się oglądało.
pozdrawiam! :)
PS 1.
Czepnę się, że steampunku raczej nie bardzo pasuje mi do tego filmu. Steampunk mimo wszystko oparty jest na zaawansowanej acz parowej technologii, a tu jej nie ma.

PS.
apropos budżetu... Wedle IMDB wyniósł on 2mln dolarów kanadyjskich (przy obecnym kursie ok. 6,9 mln złotych; przy kursie ze stycznia 2009 ok. 4,9 mln zł; porównując ostatni do kursu dolara amerykańskiego u na to ok. 1,7 mln dolarów. Tak czy inaczej to ok. 5 razy więcej od przeciętnego budżetu filmów z Asylum)

ocenił(a) film na 5
Khaosth

Grzecznie się kłaniam, jak zawsze z resztą.
Drugi raz nie oglądałem, a może szkoda. Byłaby okazja zrewidować poglądy. Z drugiej strony dwa razy oglądać tani `monter movie` oznaczałoby, ze mam za dużo wolnego czasu...

ad. ps1.:
Rzeczywiście nadużycie z mojej strony, chyba chciałem nadać tematowi trochę ciekawszą formę... ;p
Steam punku tam nie było. Być może skojarzyłem przybliżony czas w którym filmowi Obcy przybyli do Kolorado ze swoim pierwowzorem lub jedną z inspiracji - z drukowanymi Obcymi pana H.G. Wellsa, którzy w podobnym czasie nawiedzili południową Anglię. Ci drudzy, choć zdaje się też błędnie, nieustannie kojarzą mi się z prymitywnym (tzn. wczesnym, nierozwiniętym) steam punkiem i chyba taka jest ścieżka mojego błądzenia w tej kwestii...
btw - Wypadałoby mi przeczytać tą powieść, pierwsza lektura odbyła się raczej na pewno przed rokiem 2000, a czas zaciera w pamięci szczegóły. I czasem ogóły również. ;]

ad. ps2.:
Dzięki za budżet, czyli tak jak sądziłem.


Przy okazji skorzystałem z polecenia Avatara w innym wątku i kiedy będzie okazja, to się zapoznam. Oczywiście chodzi o tego singapurskiego, z Matrixem w tytule. Na imdb średnia z 444 ocen dokładnie taka jak na FW: 4.4, zaś 4 "krytyków" zdaje się podzielać opinię. Ocenię samodzielnie czy w tych liczbach zaklęta jest jakaś moc. Twoje 7 sugeruje, że coś może być na rzeczy ;-)

ocenił(a) film na 2
Muszrom

Sorry filmie, ale dałem Ci jedynkę. Lepszy film nakręciłbym z kumplami u mojej babci na wsi. I to po pijaku.

ocenił(a) film na 1
stadnicki82

Też oceniłam to na jeden. :( Według mnie brak tu jakiekolwiek treści. Oglądałam to dziś w nocy tylko głównie ze względu na J.Mastersa, ale w tym filmie zupełnie się nie popisał... Zwykła szmira.
Co do "Plagi", to oglądałam jakąś z M. Shanksem, (nie wiem czy o ten film idzie), jeśli tak, to może nie najlepszy, ale chociaż miał jakąś fabułę.

ocenił(a) film na 1
Muszrom

Po tym filmie widać, że SyFy w 2009 przeżywali niemały kryzys. Oczekiwałem kolejnej perły przepełnionej genialną symboliką, nieprzeciętnymi dialogami, olśniewającą pięknością niebywale przebiegłych niewiast oraz krwawymi starciami w walce o życie z nieubłaganymi, barbarzyńskimi bestiami, a co dostałem? Dostałem marny quasi-western z kosmitami, w dodatku głównych bohaterów cechowało przede wszystkim to, że byli cholernie irytujący. Powiem tak - może ostatnimi czasy doświadczam (chciałem napisać "oglądam", ale filmów Asylum się nie "ogląda", je się "przeżywa" lub "doświadcza" się ich) zbyt wielu majstersztyków od mojej umiłowanej wytwórni, więc znów z przyzwyczajenia nastawiłem się na coś nieprzeciętnie błyskotliwego, ale po prostu oczekiwałem więcej od tego filmu. Silne 1.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones